Pasowanie na czytelnika

Coroczną uroczystością czytelniczą organizowaną przez bibliotekę szkolną jest PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Jej głównym celem jest zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania oraz pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego , w którym uczniowie są zawsze mile widziani i które dostarczy im wiele ciekawych propozycji książkowych.
22 kwietnia uczniowie klas IVc i VIa przedstawili swoim młodszym kolegom inscenizację pt. „Jacy jesteśmy?”. Przedstawienie to prezentowało pierwszoklasistom utwory takich poetów polskich , jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Terlikowska, Joanna Papuzińska. Słuchając wierszy poznaliśmy Skarżypytę, Kłamczuchę, Zosię-Samosię, Józia, Jurka, Grzesia, Samochwałę. Bohaterowie wierszy w zabawny sposób przedstawili swoje „wady” i wyciągnęli z nich morał , jak np.
„Poskarż sam na siebie- skarżypyta straci zajęcie przez Ciebie”
„Nawet mucha nie usiądzie obok kłamczucha”
„Brudasku potrzebna Ci wanna , bo nie zechce Cię żadna panna”
„Marudo weź się do roboty , a znikną Twoje kłopoty”
Na zakończenie inscenizacji wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili „ Używaj rozumu swego , a nie spotka Cię nic złego”.
Po przedstawieniu uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.