Świetlica Świetliki

Świetlica jest czynna od 6:30 do 17:00.

Kierownik świetlicy mgr Anna Czyż

Telefon do świetlicy: 061 866-36-21 wew.18

Świetlikowo to internetowa kronika naszej świetlicy. “Naszej” tz. świetlicy działającej w Szkole Podstawowej nr 69 w Poznaniu! znajdziesz ją na stronie: 
http://swietlikowo.bloog.pl/

Świetlica obejmuje swoją opieką przede wszystkim uczniów z klas I – III. Uczęszczają do niej także dzieci z klas IV – V, ale jest ich stosunkowo niewiele. Świetlica realizuje swoje zadania według planu pracy, który został opracowany w oparciu o plan pracy szkoły.

Główne zadanie pracy świetlicy to zapewnienie dzieciom właściwej opieki, pomoc uczniom słabym w nauce, rozwijanie zdolności sprawnościowych, plastycznych i manualnych.

Wychowawczynie uczulają dzieci na ład i porządek najbliższego otoczenia, kulturę spożywania posiłków oraz na życzliwy stosunek do siebie.

Każdego dnia przeprowadza się różne gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, a w czasie niepogody w świetlicy. Zajęcia te mają na celu poprawienie kondycji i sprawności dzieci, są też czynnikiem relaksującym przed lekcjami i po nich. W czasie roku szkolnego przeprowadzane są konkursy, które wśród dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na dużą różnorodność tematyczną.

Aktywność artystyczna dzieci (plastyczna, malarska, manualna) jest wykorzystywana przy tworzeniu gazetek ściennych oraz okolicznościowego wystroju świetlicy – z okazji świąt i okazjonalnych uroczystości.

Szczególną opieką otacza się dzieci, które mają poważne problemy w nauce. Nauczyciele pracujący w świetlicy systematycznie pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji.

Przez cały rok szkolny wychowawcy oceniają zachowanie dzieci. Te, które zachowują się wzorowo, chętnie wykonują różne prace na koniec roku są nagradzane.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Świetlikowo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.