Szkoły partnerskie

W projekcie Save the blue sky współpracujemy ze szkołami ze Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

EAC_Logo
Vastanbyn – Szwecja
Nasza szkoła znajduje się w małym miasteczku ponad 100 km od Sztokholmu na północy. Szkoła jest bardzo mała, położona w spokojnej części miasta w pobliżu lasu. Ilość uczniów w każdej klasie jest niewielka . Z każdą grupą uczniów pracuje dwóch nauczycieli. Jeden z nich jest nauczycielem wiodącym a drugi wspomagającym. Każda sala lekcyjna jest bardzo dobrze wyposażona. Nasi uczniowie pracują własnym tempem w zależności od swoich umiejętności. Większość rodziców naszych uczniów jest bardzo dobrze sytuowana tak więc bardzo rzadko pojawiają się problemy związane z trudną sytuacja finansową .Bardzo rzadko również występują problemy związane z zaniedbywaniem sprawowania opieki nad dziećmi przez ich rodziców.
Palermo – Włochy
Nasza szkoła jest położona w samym centrum miasta. Nasi uczniowie pochodzą z różnych grup pod względem socjalnym i ekonomicznym. Uczniowie są wspomagani przez  Centrum Nauki Języka Włoskiego.
Uczniowie pochodzą z różnych krajów takich jak: Sri Lanka, Tunezja, Maroko, Ghana, Bangladesz  i Chiny.
W naszej szkole uczy się także 10 uczniów ze szczególnymi potrzebami, którzy są wspomagani przez wyspecjalizowanych nauczycieli. Dzieci są w wieku do 10 lat.
Birmingham – Wielka Brytania
Nasza szkoła jest położona w obszarze Four Oaks (Cztery Dęby) w Sutton Coldfield na obrzeżach Birmingham.Tworzymy szkołę podstawową, do której zapisanych jest około 400 uczniów. W semestrze jesiennym dołączają do nas uczniowie po swoich czwartych urodzinach, którzy przyjmowani są to tzw. Klas Powitalnych (Reception Classes). Odsetek dzieci z mniejszości etnicznych jest nieco powyżej średniej krajowej, a 67% naszych uczniów jest  pochodzenia brytyjskiego. 94% naszych dzieci używa języka angielskiego jako pierwszego.
Środowisko socjalne i ekonomiczne uczniów różni się, ale generalnie ich sytuacja jest w normie. Tylko niewielka ilość dzieci pochodzi ze środowisk pozbawionych właściwego zaplecza socjalnego i ekonomicznego. Hill West Primary School jest szkołą, w której  dzieci są w centrum wszystkiego, co robimy. Jako szkoła, która osiąga sukcesy zapewniamy dzieciom  należytą opiekę i bezpieczeństwo, a zarazem  umożliwiamy im właściwy rozwój i osiąganie wysokich standardów.  Rodzice wypowiadają się o szkole bardzo pozytywnie. Doceniają rozwój dzieci, ich ciężką pracę i wiarę w siebie. Uczniowie są dobrze motywowani do działań. Jesteśmy szkołą popularną i cieszącą się dobrą reputacją w okolicy za nasze standardy i  wysoką jakość edukacji, którą zapewniamy uczniom. Mamy wiele dzieci zapisanych do szkoły  i niektórzy z nich oczekują na miejsce na liście rezerwowej.
Jednym z ostatnich sukcesów było wprowadzenie nowego programu nauczania, który spełnia oczekiwania i wzbudza  zadowolenie wśród pracowników i uczniów .Szkoła kładzie nacisk na rozwój twórczy i sztuki sceniczne, co  jest widoczne w całym programie nauczania. W uznaniu tych działań szkoła otrzymała nagrodę  Arts Mark Silver w 2010 roku.
Nasi uczniowie są dumni z osiąganych sukcesów. Otrzymaliśmy  następujące nagrody:
Healthy Schools Award  ( Zdrowa Szkoła)
International School Award ( Międzynarodowa Szkoła)
Basic Skills Quality Mark ( Marka Jakości Podstawowych Umiejętności)
IMPETUS Award
Activemark and Eco Schools Silver Award. ( Eco Aktywna Szkoła)
Obecnie ubiegamy się o nagrodę w kategorii lidera dobrego zachowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.