Waldemar Okoniewski

Waldemar Okoniewski– konkurencja: skoki na trampolinie. Reprezentant Polski w latach 1980 – 1991. 4 medale Pucharu Świata, 4 medale Mistrzostw Europy, 4 tytuły Mistrza Polski. Sędzia międzynarodowy, sędziował na Olimpiadzie w Sydney. Trochę statystyki: Ilość krajów zagranicznych – 22 Ilość kontynentów – 5 Ilość wyjazdów – 113 Ilość kilometrów – 430 000 (10 razy dookoła Ziemi) Jako jedyny dotychczas Polak ze świata akrobatyki brał udział w Igrzyskach Olimpijskich jako sędzia skoków na trampolinie w Sydney 2000r. Od 1998 roku jest członkiem Europejskiej Unii Gimnastycznej. Działa w komisji skoków na trampolinie. Jest odpowiedzialny za organizację i przebieg Mistrzostw Europy, za szkolenie trenerów i sędziów oraz za organizację obozów letnich. Porozumiewa się w trzech językach obcych: niemieckim, rosyjskim i angielskim oraz lubi hiszpański

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.