Warto czytać, czyli zimowe wkręcanie w czytanie

„ Jest OK. !” –  Irena Landau
Irena Landau jest autorką kilkuset słuchowisk, opowiadań, wierszy dla dzieci i młodzieży. Przez wiele lat pracowała ona  w redakcji czasopisma „Miś”. Obecnie publikuje między innymi w „Płomyczku”
Książka pt. „Jest OK.!” napisana została w formie pamiętnika. Pamiętnik ten pisze młoda nauczycielka, pani Basia. Zaczyna ona pracę w nowej szkole i odrobinkę boi się o to jak zostanie przyjęta przez dzieci. Postanowiła swoje przeżycia związane z każdym dniem w szkole zapisywać.
Pani Basia ma syna, sześcioletniego Ignasia , który jest chory. Nauczycielka bardzo pragnęła , aby jej wychowankowie poznali Ignasia. Jej mama, która była pisarką książek dla dzieci przyprowadziła chłopca pewnego dnia do szkoły. Miało to związek z opowiadaniem, które napisała i chciała żeby pani Basia wystawiła je w szkole w formie przedstawienia.  Ignaś miał wziąć udział w przedstawieniu i zagrać jedną z ról. Przerażoną na początku nauczycielkę zaskoczyło niezwykle miłe przyjęcie syna ze strony dzieci. Nawet Waldek, jeden z czołowych rozrabiaków klasowych ujął panią Basię swoją postawą. W ostatnim rozdziale książki dowiadujemy się , że wszystko jest OK.!
Książka ta jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Wiele można się z niej nauczyć o tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.Michael Bond „Jeszcze o Paddingtonie”
Książka, którą chcę Wam polecić nosi tytuł ,,Jeszcze o Paddingtonie’’. Miś Paddington to postać niedźwiadka, która została stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda .Miś , przypominający bardziej pluszowego misia niż prawdziwego niedźwiedzia, występuje w 14 książkach dla dzieci i filmach animowanych.
Miś urodził się w Peru, do Anglii trafił dziwnym przypadkiem. Rodzina Brownów znalazła go właśnie na stacji „Paddington” w Londynie i stąd jego imię. Miś ma spokojny charakter, jest pomocnikiem pań Bird i Brown.
W książce opisano wiele ciekawych przygód, które nasz bohater przeżywa w nowym kraju. Pomimo, że miś jest bardzo niesforny, przez co spotykają go różne śmieszne i ciekawe przygody, cieszy się on sympatią domowników. Jedynym bohaterem, który nie lubi niedźwiadka jest pan Curry, sąsiad państwa Brown. I właśnie najbardziej lubię te rozdziały, w których występuje miś i jego sąsiad np. „Ognisko” czy „Kłopoty pod numerem 32”.
„Twój przyjaciel , Miś Paddington,
Ma śmieszną czapeczkę,
Zawsze nosi torbę, czasem nawet teczkę.
W nich Paddington miewa do nosa chusteczkę,
A obowiązkowo-drożdżową bułeczkę.
Bułeczka jest zwykle z marmoladą w środku,
Bo to wieli łasuch. Wiesz to dobrze kotku.
Ma dobre serduszko i przygód ma wiele,
Z których go ratują wierni przyjaciele.”
Jakub Dydymski kl. IVc
 a
„1000 pytań i odpowiedzi”
Książka ,,1000 pytań i odpowiedzi” zawiera różne działy, takie jak: Gwiazdy i planety, Planeta Ziemia, Dinozaury, Starożytne cywilizacje, Rycerze i zamki, Wynalazki czy też Transport.
Na pewno znajdziecie tutaj odpowiedź na nurtujące Was pytania. Książka posiada ładne, kolorowe ilustracje, które  pomagają zrozumieć  dane zagadnienie. Znajdziecie  tu dużo ciekawych i potrzebnych informacji. Niektóre możecie wykorzystać na lekcji przyrody, historii albo fizyki. Książka ta to idealna propozycja zarówno do uczenia się, jak i do czytania wyłącznie dla przyjemności!
Gorąco ją polecam. Świetny pomysł również na prezent na przykład dla kolegi czy koleżanki.
Jakub Niklas kl.IVc
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.