Atuty i osiągnięcia

Motto: “Odpowiadamy za swoje czyny i za drugiego człowieka”
OFERTA EDUKACYJNA:

Szkoła jest jednostką publiczną, w której obok klas ogólnych działają klasy mistrzostwa sportowego specjalizujące się w gimnastyce – trampolinie oraz judo. Zajęcia sportowe prowadzą najlepszej klasy specjaliści, mamy profesjonalny sprzęt sportowy. Współdziałamy z takimi klubami sportowym jak: AZS-AWF Poznań oraz Olimpia.
Uczniowie uczą się języka angielskiego.
W szkole funkcjonują klasy z rozszerzonym angielskim oraz klasy o profilu teatralnym, w których uczniowie uczestniczą w bezpłatnych warsztatach teatralnych
Nauka informatyki zaczyna się od I klasy, zajęcia odbywają się w profesjonalnej pracowni komputerowej ze stałym dostępem do Internetu.
W ramach programu Wielostronnego (Multilateralnego) Projektu Partnerskiego Szkół LLP (Comenius) nawiązaliśmy współpracę z takimi krajami UE: Szwecją, Anglią, Włochami, pod hasłem „Ocalmy błękit nieba ”
Na terenie szkoły działa szereg kół zainteresowań: Szkolny Klub Internetowy, kółko teatralne, muzyczne, Zabawy z piłką, Kółko plastyczne, Ortograffiti, dziennikarskie
Realizujemy program pomocy dzieciom w nauce „Starsza brat – starszy siostra”, we współpraca z wolontariuszami VIII LO oraz Gimnazjum nr 53
Wydawane są 3 gazetki szkolne SMS, Dies Und Das, Raz Dwa Trzy.
Uczniowie mają zapewnioną stałą opiekę pielęgniarki, pedagoga szkolnego.
Organizujemy i bierzemy udział w imprezach środowiskowych i akcjach charytatywnych.
Realizujemy projekt „Etos” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego („KAPITAŁ LUDZKI”) przy współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wdrażmy projekt terapeutyczny DBAJKI GRAJKI
ATUTY NASZEJ SZKOŁY
Wspaniali nauczyciele i miła atmosfera klasowa.
Świetlica czynna od 6.30- 17.00, z bogatą ofertą dydaktyczno – wychowawczą zapewniającą wszechstronny rozwój dziecka. Uczniowie uczestniczą w licznych zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych, teatralnych, informatycznych, czytelniczych. Organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi. Tradycją jest uroczystość pasowania na świetlika.
Stołówka z obiadami przygotowywanymi na miejscu.
Znakomita baza sportowa (trzy sale gimnastyczne, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą, ekologiczny plac zabaw).
Prężnie działający Samorząd Uczniowski.
Obozy sportowe oraz półkolonie w czasie ferii zimowych i letnich .
Nowoczesne Biblioteczne Centrum Multimedialne

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA
Czołowe miejsca w zawodach sportowych w akrobatyce i judo w skali ogólnokrajowej. Absolwenci klas sportowych naszej szkoły byli i są zawodnikami Kadry Narodowej.
Jesteśmy w Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Pierwsze miejsca w konkursach polonistycznych, języków obcych oraz informatycznych organizowanych w Poznaniu i Wielkopolsce.
Ocena wyróżniająca zrealizowanego projektu międzynarodowego Socrates Comenius pt. ”Żyj zdrowo i kolorowo”