III miejsce w Eko Rajdzie

15. maja, odbył się VI już Eko – Rajd. Startowały w nim aż 32 zespoły – reprezentacje poznańskich szkół podstawowych. Zespoły musiały  wykonac zadania w kilku konkurencjach. Wymagały one od zawodników wielokierunkowej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, środowiska poznańskich lasów, a także umiejętności udzielenia pomocy przedmedycznej trzem poszkodowanym, również w wyniku upału. Zadaniem uczestników było pokonanie wymagającego znakomitego opanowania roweru, toru z przeszkodami. Pan leśniczy, egzekwował wiedzę ze znajomości zwierząt i roślin występujących w naszych, poznańskich lasach. Zadania zespołowe wywołały wiele emocji wśród zawodników, lecz wiedzę w tym zakresie prezentowali na wysokim poziomie. Po zakończeniu konkurencji zawodnicy posilali się kiełbaską własnoręcznie upieczoną nad ogniskiem. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Oprócz pucharu, zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.