“Szklanka mleka”

Jednym z podstawowych i najważniejszych założeń programu „Szklanka Mleka” jest zachęcenie najmłodszych obywateli naszego kraju do codziennego picia mleka. Mleko i jego przetwory to niezastąpione źródło białka oraz najłatwiej przyswajalnego wapnia – bezcennego składnika niezbędnego do prawidłowej budowy młodych kości i zębów. To również źródło wielu innych mikroelementów (potasu, fosforu, sodu), oraz witamin (A, D, E oraz witamin z grupy B).

Właściwości prozdrowotne mleka i jego przetworów mogą zapewnić dobrą kondycję młodego organizmu, dlatego tak ważne jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. Zrozumienie żywieniowej roli mleka w codziennej diecie nie tylko nauczy dzieci spożywać te wartościowe produkty, ale zaowocuje w wieku dorosłym, zmniejszy np.: ryzyko wystąpienia u nich osteoporozy.
W Polsce program “Szklanka mleka” jest finansowany z pieniędzy pochodzących z UE, z krajowych środków budżetowych oraz z Funduszu Promocji Mleka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocja zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.