Ustanawiamy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

  16 października 2013r. dzieci i wychowawcy z naszej świetlicy wzięli udział w ustanowieniu REKORDU W JEDNOCZESNEJ RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ wraz z programem “Ratujemy i uczymy ratować” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

   Między godziną 12.00 a 12.30 nieprzerwanie prowadziliśmy resuscytację na dwóch fantomach. W tym samym czasie, w całej Polsce resuscytację prowadziło 86 580 osób, w akcję zaangażowanych zostało ogółem 1 266 instytucji, a liczba uciskanych w tym czasie fantomów wyniosła 6 104.

Dzieci były bardzo zaangażowane w bicie rekordu. Poza samą resuscytacją, w trakcie zajęć miały także okazję dowiedzieć się jak wygląda łańcuch przeżycia oraz przećwiczyć rozmowę telefoniczną z dyspozytorem w przypadku, gdyby były one uczestnikami wypadku wymagającego wezwania karetki.

IMG_3116IMG_3110dyplom-222

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocja zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.