„Jeżycjada” – Małgorzata Musierowicz

Jeżycjada to cykl powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Nazwa cyklu pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wymyślił ją profesor Zbigniew Raszewski , który prywatnie jest przyjacielem autorki i wielbicielem jej twórczości. Dotychczas ukazało się 19 tomów cyklu. Planowana jest kontynuacja .

1. „Szósta klepka”
2. „Kłamczucha”
3. „Kwiat kalafiora”
4. „Ida sierpniowa”
5. „Opium w rosole”
6. „:Brulion Bebe B.”
7. „Noelka”
8. „Pulpecja”
9. „Dziecko piątku”
10. „Nutria i Nerwus”
11. „Córka Robrojka”
12. „Imieniny”
13. „Tygrys i Róża”
14. „Kalamburka”
15. „Język Trolli”
16. „Żaba”
17. „Czarna polewka”
18. „Sprężyna”
19. „McDusia”
20. „Wnuczka do orzechów”- w przygotowaniu.
Akcja niemal wszystkich części rozgrywa się w Poznaniu. Autorka nawiązuje do rzeczywistych miejsc np. ulicy Roosevelta. Fabuła książek oparta jest na losach rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Każdy tom poświęcony jest wybranej osobie z rodu Borejków. Postacie przedstawione są wyraziście, a wiele z nich poddaje się przemianie . Akcja książek rozgrywa się zazwyczaj w ciągu kilku dni lub tygodni.
Autorka wiernie przedstawia w powieściach realia codziennego życia . Porusza również tematy dotyczące nastolatków , problemy z jakimi borykają się na co dzień. Ukazuje równocześnie to jak ważne jest,aby myśleć pozytywnie i realizować swoje plany i marzenia, mimo utrudnień .
Polecamy serię każdemu kto lubi czytać, lubi historie zwykłych ludzi. Opisywane zdarzenia mogą się przydarzyć każdemu z nas i są naprawdę zachwycające.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.