Konkurs fotograficzny – “Zdrowie w śniadaniówce zamknięte”

Drugie śniadanie jest niezwykle ważnym posiłkiem w ciągu całego dnia!

Pozwala ono uzupełnić energię, daje siłę do nauki i zabawy, umożliwia nawet osiąganie lepszych wyników w nauce!

Powinno być pełnowartościowe, dobrze skomponowane i atrakcyjnie podane.

 8661228454_97272ac61b

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.Z tej okazji Zespół ds. Promocji Zdrowia i Samorząd Uczniowski zapraszają dzieci i rodziców do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt.: „Zdrowie w śniadaniówce zamknięte.” Zdjęcia śniadaniówki ze zdrowym i pożywnym drugim śniadaniem przesłać należy w formie elektronicznej na adres e-mail: dorota.bembnowska@sp69sms.pl lub przekazać w formie elektronicznej (na płycie, pendrivie w formacie jpeg) p. Dorocie Bembnowskiej-Nowaczyk (świetlica szkolna) lub p. Mirosławowi Górnemu. Do zdjęcia należy też dołączyć krótki opis śniadania oraz sposobu jego przygotowania, imię i nazwisko ucznia oraz klasę, a także zgodę na publiczne udostępnianie zdjęć (z podpisem rodzica).

 Termin nadsyłania prac: 8 listopada – 6 grudnia 2013 r.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej oraz umieszczone na stronie szkoły.

Na najlepszych czekają nagrody!

Prosimy o zgłaszanie zdjęć tylko autentycznie wykonanych przez dzieci. W przygotowaniu śniadania jednak nie obędzie się bez pomocy rodziców! Przy okazji udziału w konkursie warto zastanowić się nad tym, co znajduje się w śniadaniówkach naszych dzieci. Zachęcam do zapoznania się z prezentacją programu Aktywnie Po Zdrowie:

stawiam_na_sniadanie

A także ciekawymi przepisami na śniadania do szkoły na 4 pory roku:

http://aktywniepozdrowie.pl/sniadania-na-wynos/

Pomysł. na 8 listopada to:

  • Sałatka z kurczakiem, ananasem i słonecznikiem
  • Papryka czerwona pokrojona w paseczki
  • Mała butelka wody źródlanej

drugie_sniadanie_t_01_05_salatka_papryka_woda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Promocja zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.