Dzień Patrona naszej szkoły

 

6 grudnia jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Jarogniewa Drwęskiego. Wybór tego dnia jest nieprzypadkowy ponieważ wtedy właśnie przypada rocznica jego urodzin. Przed tablicą Patrona Szkoły odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę 6a pod kierunkiem wychowawcy Andrzeja Ślusarka. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przybliżającą nam postać pierwszego prezydenta miasta Poznania oraz wysłuchaliśmy wierszy autorstwa uczniów naszej szkoły. Pan Wojciech Wośkowiak – Radny m. Poznania wygłosił przemowę na temat zasług Jarogniewa Drwęskiego, który jest wzorcem dla wielu pokoleń poznaniaków. Na zakończenie apelu odbyło się zakończenie akcji charytatywnej „Aby każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja coś słodkiego” Całość uświetnił występ chórku szkolnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.