Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Zdjęcia p. Piotr Bedliński i Jakub Kosicki klasa 5c

XXXI Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! powoli dobiega końca.
Udział w oglądaniu ciekawych projekcji filmowych stał się już tradycją naszej szkoły. W tym roku wszyscy uczniowie z klas 4,5 i 6 mieli okazję na podziwianie niezwykle wartościowych filmów z różnych krajów. Ale Kino! przedstawia filmy z całego świata, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. Ale Kino! to wielka filmowa przygoda, podróż poprzez wszystkie szerokości geograficzne i gatunki filmowe. To śmiech i wzruszenia, przygody i dramaty młodych ludzi opowiedziane ze zrozumieniem ich świata i pełnym jego poszanowaniem. Ale Kino! to kino mądre i inspirujące. To filmy służące dialogowi wewnątrz młodego pokolenia i rozmowie z nim. Misją Ale Kino! jest promowanie wartościowego kina światowego dla dzieci i młodzieży, edukacja filmowa oraz tworzenie forum dyskusji młodych widzów, twórców i pedagogów. Jednym z celów jest edukacja filmowa dzieci i młodzieży. Już od pierwszych kontaktów z wielkim ekranem widz napotyka filmy atrakcyjne estetycznie, ale również przygotowane z myślą o percepcyjnych możliwościach jego wieku. Dlatego organizatorzy ogromną wagę przykładają do programu oraz precyzyjnego określania wieku widzów.

Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z faktu, że w dniu 5 grudnia odwiedził naszą szkołę norweski reżyser Christian Lo – twórca filmu pt. „Twardziele”. Jak sugeruje już być może sam tytuł, film porusza problem przemocy w szkole, nieco groteskowo, ale ze słusznym przesłaniem. Uczniowie naszej placówki zadawali gościowi bardzo wiele pytań, na które reżyser odpowiadał chętnie i wyczerpująco. Pod koniec spotkania pan Christian Lo skierował kilka pytań do dzieci dotyczących ich wrażeń po obejrzeniu filmu. W podziękowaniu za wizytę w naszej szkole uczniowie wręczyli reżyserowi dyplom Przyjaciela Naszej Szkoły.
Również w czwartek udało nam się porozmawiac z najsłynniejszymi od lat poznańskimi kinomanami w Polsce. Maria i Bogdan Kalinowscy każdego roku oglądają setki filmów, od głośnych superprodukcji po filmy kręcone przez mało znanych reżyserów. Wspólnie obejrzeli ich już ponad dziesięć tysięcy. Są honorowymi gośćmi większości festiwali. Powstało już o nich wiele filmów dokumentalnych oraz reportaży. Razem z nimi obejrzeliśmy film Bekas.

Koordynator działań festiwalowych na terenie szkoły Teresa Rybicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.