OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY MŁODE TALENTY w AKROBATYCE SPORTOWEJ- Zielona Góra 2013

W dniach 16- 17. 10. 13 r. w Zielonej Górze odbyły się Ogólnopolskie Zawody Młode Talenty w Akrobatyce Sportowej.

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: skoki na trampolinie, skoki na ścieżce oraz układy na macie.
Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły o godzinie 6. 30, a do Zielonej Góry dojechaliśmy po godzinie 9.30. Gdy już byliśmy na miejscu, odbył się godzinny trening. Kiedy skończyliśmy się „rozgrzewać”, organizatorka zawodów powiedziała, żebyśmy stanęli na macie z tabliczkami naszych klubów. AZS AWF Poznań reprezentowało piętnastu zawodników.
Po ogólnej prezentacji rozpoczęło się uroczyste otwarcie zawodów. Najpierw startowała klasa młodzieżowa, osobno oceniano dziewczyny i oddzielnie chłopaków. Każdy ze startujących musi skoczyć dwa układy: obowiązkowy i dowolny. Pokazy oceniane są przez siedmiu sędziów: trzech ocenia czystość wykonania poszczególnych skoków układu, trzech mierzy wysokość układów, a jeden daje noty za trudność skoków.
Po klasie młodzieżowej (dla zawodników do dziesięciu lat) na trampolinę zaproszono klasę trzecią ( jedenaście do dwunastu lat), a następnie drugą ( od trzynastu do czternastu lat). Wszyscy nasi zawodnicy godnie reprezentowali swój klub i Szkołę Podstawową nr 69.
W drugim dniu zawodów skaczący na trampolinie prezentowali się w układach synchronicznych. Natomiast „ścieżkowcy” rywalizowali w finałach swoich kategorii.
Z Zielonej Góry wyjechaliśmy z dwoma pucharami dla klubu i z wieloma medalami indywidualnymi.

Relacja- Robert Trzaskowski, kl. VA

Zdjęcia Krzysztof Czyż