Konkurs recytatorski

Dnia 10 grudnia 2013r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 w Poznaniu po raz piąty odbył się poznański międzyszkolny konkurs recytacji poezji współczesnej zorganizowany pod patronatem: Prezydenta Miasta Poznania, Kuratora Oświaty i Związku Literatów Polskich.

W tegorocznej edycji konkursu –„Zimowe poezjobranie”– adresowanej do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, reprezentanci szkół przedstawiali utwory pani Urszuli Kozłowskiej, która przewodniczyła jury konkursu.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości poetki, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka polskiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Szkołę naszą reprezentowało troje uczniów wyłonionych podczas konkursu recytatorskiego na etapie szkolnym.
Byli nimi: Katarzyna Kleszcz – kl.IVb,

Krzysztof Skrobała – kl.Vc,
Gerard Jałoszyński -kl. VIb.
Uczniowie wspaniale zaprezentowali wybrane przez siebie utwory pani Urszuli Kozłowskiej. Konkurencja była bardzo silna. Zgłosiło się bowiem do konkursu pond 90 uczniów ze szkół poznańskich.

Uczeń naszej szkoły  Krzysztof Skrobała został w konkursie wyróżniony.

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała Joanna Szopka

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.