2c w Muzułmańskim Centrum

Klasa 2c 19.03 udała się z wizytą do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego. Nie musieliśmy daleko iść, gdyż centrum znajduje się w pobliżu szkoły, na ulicy Biedrzyckiego. W niezwykłym budynku zajęliśmy miejsca na pięknych dywanach, w sali modlitewnej. Podziwialiśmy wiszące na ścianach wersety Koranu, które zapisane były wykaligrafowanymi znakami- literami. Później próbowaliśmy nawet je wymawiać. Nie szło nam najlepiej. Poznaliśmy natomiast wiele ciekawych informacji o świecie muzułmańskim oraz o kulturze islamu. Reguły i zasady życia są zdecydowanie inne, choć idea dążenia do dobra jest wspólna dla naszych światów. Na zakończenie otrzymaliśmy tabliczki z naszymi imionami, zapisane po arabsku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.