Powitano wiosnę w klasach I-III

21 marca w naszej szkole odbyło się powitanie Wiosny, w ramach, którego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wiosennym turnieju. Uroczystość poprzedzały wcześniejsze przygotowania uczniów w klasach, w tym wykonanie zielonego emblematu, ułożenie okrzyku witającego wiosnę, przygotowanie wiersza lub wiosennej piosenki. Turniej składał się z sześciu konkurencji, między innymi:

– konkurs na emblematy, za które przyznawane były punkty

– oznaki wiosny: rozwiązanie matematycznej krzyżówki

-rebusy i zagadki wiosenne

– wiosenne porządki: zabawa ruchowa z szarfami

– ptasie trele : zaprezentowanie wiersza lub piosenki

– pokaz mody wiosennej

Na zakończenie turnieju wręczono dyplomy i drobne upominki☺.

Opracowanie: D. Poterska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.