Goście z Palermo w naszej szkole

W dniach 23 – 25 maja 2014 Szkoła Podstawowa nr 69 w Poznaniu gościła 7 osobową grupę nauczycieli z Palermo (Sycylia). Była to wizyta robocza w ramach realizowanego wspólnie europejskiego programu Comenius LLP pod tytułem Save the Blue Sky, w którym uczestniczą również szkoły ze Szwecji i Wielkiej Brytanii. Termin wizyty zbiegł się z finałem obchodów Dnia Ziemi klas IV-VI. Zaproszeni goście wzięli udział w imprezie ekologicznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Mogli zobaczyć między innymi pantomimę, niezwykle sugestywny spektakl baletowy “Przebudzenie”, scenkę w języku polskim, włoskim i angielskim czy też pokaz mody ekologicznej. Sycylijczycy zgodnie z włoskim temperamentem żywo reagowali na wszystkie formy aktywności dzieci. nagradzając je głośnymi brawami i okrzykami. Wspólnie śpiewano włoskie piosenki i wykonano mnóstwo zdjęć upamiętniających razem spędzone chwile. Goście wzięli również udział w okolicznościowej wystawie ekologicznej I zajęciach lekcyjnych. Duże wrażenie zrobiła na nich lekcja pokazowa akrobatyki w wykonaniu uczniów klas drugich. W czasie konferencji prasowej polskie dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda nauka i życie codzienne ich włoskich rówieśników, a także sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane ekologiczne prezenty. Podczas wizyty omawiane były również szczegóły dotyczące produktu końcowego projektu „Travelers Book” – broszury dla dzieci propagującej treści związane z ochroną powietrza. Trudno było się rozstać z pełnymi radości słońca Sycylijczykami. Pozostaną jednak kontakty w ramach wymiany korespondencji zainicjowanej dzięki programowi Comenius.

Dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców za wielką pomoc przygotowanie wizyty i aktywny w niej udział.