Konkurs “Matematyka w praktyce”

15 maja 2014r. już po raz siódmy  w Szkole Podstawowej nr 69 odbył się konkurs “Matematyka w praktyce” . Konkurs ten przeznaczony jest dla klas V i VI łazarskich szkół podstawowych. Tradycyjnie jego współorganizatorem i sponsorem nagród była Rada Osiedla św. Łazarza. Ideą konkursu jest pokazanie uczniom jak wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach matematyki w życiu codziennym, w sytuacjach praktycznych, a także rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. W tym roku cztery trzyosobowe drużyny ze szkół 9, 26, 77 oraz 69 rozwiązywały zadania związane z planowaniem terenów zielonych, lokata bankową oraz ekonomicznymi zakupami. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatnich minut konkursu. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Jan Rejewski z klasy 6a oraz Wiktor Korzystka i Stanisław Dróżdż z klasy 6b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.