Ku pamięci Konstytucji 3 Maja

 Dnia 8. 05. 2014 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie kl. 4 b przygotowali akademię, która przypominała ważne wydarzenia historyczne tamtego okresu oraz osoby i okoliczności z nimi związane. Gościem specjalnym była pani Joanna Frankiewicz wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Nauki i radna miasta Poznania.

Uczniowie mieli szansę utrwalić swoje wiadomości z historii i zrozumieć cel, jakim jest zachowywanie postawy patriotycznej i obywatelskiej.

Kornelia Cichocka

Jak co roku uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Tym razem akademię przygotowała klasa 4b pod kierunkiem pani Kornelii Cichockiej. Uczniowie mogli dowiedzieć się z niej o okolicznościach uchwalenia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej konstytucji. Przedstawienie ukazywało atmosferę towarzyszącą temu ważnemu wydarzeniu.  Zwrócono również uwagę na narodowe tradycje, wydarzenia, święta, symbole ważne dla każdego Polaka, bo „…. naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

W akademii uczestniczył wyjątkowy gość – pani Joanna Frankiewicz  Radna Miasta Poznania i żona byłego prezydenta Macieja Frankiewicza.  Dyrektor Szkoły Ewa Baranowska wręczając jej pamiątkowy album  podkreśliła że patriotyzm to wartość nieprzemijającą, a kultywowanie tradycji i znajomość historii jest obowiązkiem każdego.

Zdjęcia: Mateusz Matuśkiewicz, Jakub Kosicki, Jakub Niklas i Jakub Dydymski z klasy 5c

 

Również klasy I- III przygotowały akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.