Spotkanie z Panem Jackiem Hałasikiem

Dnia 9 czerwca 2014 roku na lekcji wychowawczej odbyło się spotkanie z radiowcem, oraz znawcą i miłośnikiem gwary poznańskiej panem Jackiem Hałasikiem.

Spotkanie poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Pankowski z klasy 6b.

Najpierw nasz Gość rozmawiał z nami używając gwary poznańskiej. Później dał nam mały wykład na temat tego skąd wzięła się gwara poznańska. Następnie dwa zespoły uczniów z naszej szkoły zaprezentowały przedstawienia gwarowe, które bardzo podobały się naszemu Gościowi. Osoby występujące w scenkach otrzymały drobne upominki w postaci książek „Blubry Heli przy niedzieli” autorstwa Juliusza Kubla wraz z autografem pana Hałasika.

Pan Jacek Hałasik przekazał nam mnóstwo wiedzy, która z pewnością kiedyś z pewnością nam się przyda. Uważamy, iż Jego wykład był bardzo interesujący.

Przygotowały:

Zuzanna Lewandowska