Wizyta końcowa w partnerskiej szkole w Palermo.

W dniach od 3- 8 czerwca 2014 r. odbyła się wizyta w szkole w Palermo podsumowująca dwuletnią pracę w międzynarodowym programie Comenius.

W sycylijskiej placówce spotkali się wszyscy nauczyciele ze szkół biorących udział projekcie „ Save the blue sky”. Byli to nauczyciele ze szkół w Birmingham z Wielkiej Brytanii, Sandviken ze Szwecji i oczywiście nauczyciele z Palermo oraz Polski.

Celem spotkania było podsumowanie działań i zadań związanych z realizacją projektu. Wszystkie obecne osoby zgodziły się, że udział w tym programie pozwolił na wymianę doświadczeń , nie tylko pomiędzy nauczycielami.

Bardzo istotnym elementem tych działań jest to , że dzieci z różnych krajów europejskich wykonywały ustalone wcześniej zadania według własnych pomysłów dążąc do wspólnego celu – troskę o nasze środowisko, poczucie wspólnej odpowiedzialności za czystość planety.

Uczniowie z wielkim zapałem angażowali się w realizację projektu i z satysfakcją odkrywali ciekawostki związane z ochroną środowiska.

Na zakończenie wizyty i projektu dzieci z sycylijskiej szkoły przygotowały dla nas barwny, widowiskowy program wokalno- taneczny integrujący ludzi z różnych krajów, a także całą społeczność szkolną – nauczycieli, rodziców i dzieci. Zgodnie włoskim temperamentem było głośno, wesoło i niezwykle sympatycznie.

Żal było żegnać naszych bardzo gościnnych gospodarzy oraz zaprzyjaźnionych nauczycieli z partnerskich szkół.

Teresa Rybicka

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.