Astrid Lindgren – „Lotta. Trzy opowiadania”

Czy istnieje ktoś , kto nie zna choćby jednego z bohaterów książek Astrid Lindgren? Pipi, Emil ze Smalandii, dzieci z Bullerbyn – to zaledwie kilka przykładów , ale jak dobrze znanych.

Lotta z ulicy Awanturników- kolejna bohaterka- to bardzo sprytna dziewczynka. Pomysłów ma tyle, że mogłaby nimi obdzielić przynajmniej kilka osób. Dodatkowo jej pomysły są niecodzienne i potrafią zaskoczyć. Nie wierzycie? To zajrzyjcie do książki pt. „Lotta. Trzy opowiadania”. W książce czekają na was trzy opowiadania. O przygodach i marzeniach Lotty, urzekających w swej prostocie, które czyta się z prawdziwa przyjemnością.
Bohaterka to zwyczajna dziewczynka. Nie jest otoczona przepychem i górami zabawek, nie ma wszystkiego czego pragnie. Ma natomiast niezwykłą radość życia, umie cieszyć się otaczającym ją światem i czerpie z niego pełnymi garściami. A co najważniejsze potrafi ona swoją radością podzielić się z innymi.
W życiu Lotty nie zawsze jest kolorowo. Jak każdy z nas potrafi wstać z łóżka lewą nogą , miewa swoje fochy i kaprysy. Nie zawsze wszystko się jej udaje, a jej przygody bywają naprawdę zaskakujące. Wyobraźcie sobie , że postanawia ukraść rower swojej cioci, ponieważ koniecznie chce nauczyć się na nim jeździć. Innym razem ratuje święta w niezwykły sposób zdobywając choinkę, kiedy w całym mieście ich brakuje i cała rodzina przygnębiona jest wizją świąt pozbawionych magii drzewka.          Właśnie taka jest Lotta- słodka, kapryśna, troszkę szalona, z ogromną wyobraźnią – prawdziwa , a nie przesłodzona. Jak każdy z nas ma swoje wady , ale ma też ogrom zalet.

Joanna Szopka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.