Barbara Kosmowska – „Buba. Sezon ogórkowy”  

Buba to siedemnastolatka kochająca ludzi, dżinsy i martensy. Jest dziewczyną inteligentną i zdolną . Jej rodzice są sławnymi osobami . Ojciec Buby to znany prezenter telewizyjny, mama zaś to pisarka niezbyt dobrze sprzedających się romansów. Są bardzo zapracowanymi ludźmi, którzy mają problem ze znalezieniem czasu dla swej latorośli. Najbliższym sercu dziewczyny jest dziadek, który wspiera ją zawsze i który jako jeden z niewielu interesuje się nią.

Dziewczyna jak to nastolatka ma sporo problemów ,zwłaszcza uczuciowych. Podoba jej się Adam, jednak Adamowi podoba się Jolka. Jolce zaś podoba się Miłosz, któremu to podoba się Buba. I jak rozwiązać ten problem? Są i inne problemy, a mianowicie kłótnie rodziców, czy szalone pomysły mamy . Jednak życie Buby stopniowo nabiera kolorów gdy poznaje Agę i Miłosza.
Barwnych postaci z książki trudno nie polubić. Na szczególną sympatię zasługuje dziadek Buby. Cięte riposty i kąśliwe uwagi staruszka rozśmieszają nie raz i nie dwa. Tytułowa bohaterka również wzbudza szczególne zainteresowanie. Ta niepozorna osóbka zmienia się pod wpływem życiowych perypetii, uczy się asertywności, wciąż jednak na pierwszym miejscu stawia szczęście innych.
Jak każda książka Barbary Kosmowskiej i ta Was nie zawiedzie. Polecam ją tym, którzy lubią czytać optymistyczne książki z niezwykłym i szczęśliwym zakończeniem.

Joanna Szopka

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.