Msza św. w intencji Patrona szkoły

We wtorek 16 września 2014 roku w kościele pod wezwaniem Chrystusa Sługi w Poznaniu odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Patrona naszej szkoły- Jarogniewa Drwęskiego z okazji 93. rocznicy jego śmierci.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 wraz z panią dyrektor- Ewą Baranowską, jej zastępczyniami- paniami Dorotą Matuśkiewicz (SP nr 69) i Elżbietą Nowak (Gimnazjum nr 53), nauczycielami oraz rodzicami uczcili pamięć swojego Patrona – pierwszego prezydenta niepodległego Poznania. W uroczystości wzięli też udział zaproszeni goście- radni Miasta Poznania- pani Lidia Dudziak oraz pan Wojciech Wośkowiak, a także przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 69- pani Gabriela Białek.

Msza rozpoczęła się o godzinie 17.00 wejściem pocztu sztandarowego szkoły. Celebrował ją ksiądz proboszcz- Marian Ciesielski, który w kazaniu przypomniał najważniejsze dokonania Jarogniewa Drwęskiego- jego zasługi dla Poznania.

Msza Św. zakończyła się odśpiewaniem pieśni religijnej. Po niej zaś przed kościołem wykonano pamiątkowe zdjęcia uczestników tej podniosłej uroczystości.

Maria Banasiak, kl. VIC

Opracowanie Mariola Dziegciar

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd Uczniowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.