Oscar Brenifier – „Dobro i zło , co to takiego?”

„Dzieci Filozofują” to seria wydawnicza wydawnictwa Zakamarki. Opublikowane zostały już „Uczucia, co to takiego?” oraz „Życie , co to takiego?”. Dzięki tym książkom rozmowy o sprawach najtrudniejszych i najważniejszych będą łatwiejsze.          Autor zaplanował te książki w taki sposób, by poprzez zadawanie pytań , pokazywać Wam , jak można dochodzić do poszukiwania odpowiedzi na nie, a przez to do poznawania prawdy o ludzkim istnieniu.

Książka ta daje możliwość do odbycia niesamowitej przygody , dzięki której nauczycie się filozofować. Dowiecie się czym jest prawda, uprzejmość, posłuszeństwo, wolność i pomoc innym. Istoty tych pojęć dotkniecie, odpowiadając na pytania – czy można kraść jedzenie?, Czy musisz być miły dla innych?, czy zawsze powinieneś słuchać rodziców?, czy powinieneś zawsze wszystko mówić?, czy zawsze powinieneś robić to na co masz ochotę?, czy powinieneś pomagać innym?. W poszukiwaniu odpowiedzi na te niełatwe pytania pomagają zabawne ilustracje Clementa Devauxa.
Książki z serii „Dzieci Filozofują” to doskonała lekcja filozofowania. Pokażą Wam one w jaki sposób właściwie wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności do poszukiwania prawdy o podstawowych elementach naszego istnienia.

Joanna Szopka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.