RAJD NA POŻEGNANIE LATA NA CYTADELĘ !!

Dnia 19 września 2014 odbyła się wycieczka rowerowa uczniów naszej szkoły na Cytadelę. Opiekunami grupy były Pani Pankowska i Pani Dziegciar.

Dzień zapowiadał się słoneczny i ciepły. Ale coś na niepogodę również trzeba było zabrać do plecaków.
Rajd rozpoczął się o godzinie 9.20. Trasa prowadziła przez Park Kasprowicza oraz przez Park Sołacki.
Gdy dojechaliśmy na miejsce zatrzymaliśmy się najpierw w kawiarence na coś słodkiego.
Tuż obok był plac zabaw. Niektórzy bawili się na nim lub na umieszczonej obok siłowni.
Zaobserwowaliśmy kilka wiewiórek, które wesoło hasały na drzewach.
Gdy się posililiśmy i trochę odpoczęliśmy, ruszyliśmy w drogę powrotną.
Zatrzymaliśmy się jeszcze przy Muzeum Wojska Polskiego.
Obejrzeliśmy kilka czołgów stojących na zewnątrz, a przy okazji zrobiliśmy sobie zdjęcie przed jednym z nich.
Następnie wtoczyliśmy rowery na górkę.
Kolejnym przystankiem był amfiteatr.
Gdy wyjechaliśmy z Cytadeli, zaczął się ostatni etap naszej wycieczki- powrót.
Pod szkołą zadowoleni i trochę zmęczeni wycieczkowicze pożegnali się i rozeszli do swoich domów.

Opracowała: Katarzyna Kleszcz

pod kierunkiem – Marioli Dziegciar

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd Uczniowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.