Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20.11.2014 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.

Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
wychowywania się w rodzinie,
adopcji,
oświaty i nauki,
kultury, wypoczynku i rozrywki,
ochrony zdrowia i opieki medycznej,
wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
dostępu do informacji,
ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
prywatności,
równości.
Prawa socjalne dziecka:
prawo do zabezpieczenia socjalnego,
prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
prawo do odpowiedniego standardu życia,
prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele klas IV i V zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe opowiadające o prawach,ale też o obowiązkach uczniów .

To przedstawienie pokazaliśmy naszym młodszym kolegom z Przedszkola nr 90.

Fotoreportaż:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samorząd Uczniowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.