Ustanawiamy rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej

16 października 2014r. dzieci wraz z wychowawcami i panią pielęgniarką wzięli udział w ustanowieniu Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej wraz z programem pod patronatem WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Akcja miała miejsce w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Ustanawianie rekordu polegało na tym, że między godziną 12:00 a 12:30 nieprzerwanie uczniowie wraz z opiekunami prowadzili resuscytację na dwóch fantomach. W tym samym czasie, w całym kraju resuscytację poprowadziło 67396 osób, w akcję zaangażowanych było 675 instytucji.

Dzieci były bardzo zaangażowane w bicie rekordu. Oprócz pobijania rekordu dzieci nauczyły się jak wygląda bezpieczna boczna pozycja oraz dowiedziały się jak wygląda łańcuch przeżycia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocja zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.