Olimpiada Sportowa o Puchar Patrona Szkoły

5 grudnia miały miejsce w naszej szkole obchody Dnia Patrona szkoły. W ramach obchodów odbył się turniej o Puchar Jarogniewa Drwęskiego, w którym zmierzyły się ze sobą klasy I-III. W czasie konkurencji sportowych liczyło się zaangażowanie klasy – doping, wykonanie ćwiczenia i strój gimnastyczny. Zwycięska drużyna mogła zdobyć puchar Jarogniewa Drwęskiego. W tym roku okazało się, że wszystkie klasy wypadły znakomicie. Rywalizacja była wyrównana. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom.

Turniej sportowy rozpoczął pokaz akrobatyczny przygotowany pod kierownictwem trenera przez klasę sportową. W czasie obrad jury odbył się pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt z klasy teatralnej 3c.

Niezbędną wiedzą, o życiu i działalności Jarogniewa Drwęskiego,( którą zdobywały podczas zajęć), klasy musiały wykazać się podczas wypełniania testu. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy o życiu i działalności Patrona szkoły.

Pod popiersiem Jarogniewa Drwęskiego odbył się uroczysty apel. Złożone zostały serca wykonane przez dzieci z ich tegorocznymi postanowieniami i dobrymi uczynkami.                                                                                              Uczniowie poszczególnych klas zebrali też słodycze, które zostaną ofiarowane dzieciom potrzebującym z okazji zbliżających się świąt.

Pieczę nad całością sprawowały p. Lidia Jur i p. Dorota Bartkowiak.
Opracowała Beata Truchanowska

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.