Poznawanie zjawisk fizycznych

W poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku uczniowie klasy VI c przygotowali i przeprowadzili dla młodszych kolegów z klas trzecich lekcję pokazową, której tematem było poznanie zjawisk fizycznych. Lekcja ta odbyła się w szkolnej stołówce.

Szóstoklasiści podzieleni na pięć zespołów zaprezentowali doświadczenia polegające na badaniu siły tarcia, przewodnictwa elektrycznego różnych ciał i cieplnych skutków przepływu prądu, rozchodzenia się światła, jego odbicia od różnych powierzchni oraz badania rozchodzenia się dźwięku w ciałach stałych.

Każdy z zespołów przeprowadzał doświadczenia posługując się potrzebnymi do tego pomocami naukowymi, jednocześnie omawiając przebieg doświadczenia i formułując wnioski.

Wyniki przeprowadzonych doświadczeń bardzo często zaskakiwały kolegów i koleżanki.

Trzecioklasiści chętnie uczestniczyli w lekcji, żywiołowo reagowali, a nawet brali udział w jednym z doświadczeń.

Uczniowie klasy VI c przedstawili swoje doświadczenia w bardzo interesujący i pomysłowy sposób, zaciekawiając nimi swoich młodszych kolegów i zachęcając do poszerzenia wiedzy, a jednocześnie pokazując, że  nauka nie musi być nudna.

Na koniec prezentacji uczniowie klas trzecich podziękowali swoim starszym kolegom gromkimi brawami.

Jakub Słoma, klasa 6c

Zdjęcia Beata Kanikowska