Poznawanie zjawisk fizycznych

W poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku uczniowie klasy VI c przygotowali i przeprowadzili dla młodszych kolegów z klas trzecich lekcję pokazową, której tematem było poznanie zjawisk fizycznych. Lekcja ta odbyła się w szkolnej stołówce.

Szóstoklasiści podzieleni na pięć zespołów zaprezentowali doświadczenia polegające na badaniu siły tarcia, przewodnictwa elektrycznego różnych ciał i cieplnych skutków przepływu prądu, rozchodzenia się światła, jego odbicia od różnych powierzchni oraz badania rozchodzenia się dźwięku w ciałach stałych.

Każdy z zespołów przeprowadzał doświadczenia posługując się potrzebnymi do tego pomocami naukowymi, jednocześnie omawiając przebieg doświadczenia i formułując wnioski.

Wyniki przeprowadzonych doświadczeń bardzo często zaskakiwały kolegów i koleżanki.

Trzecioklasiści chętnie uczestniczyli w lekcji, żywiołowo reagowali, a nawet brali udział w jednym z doświadczeń.

Uczniowie klasy VI c przedstawili swoje doświadczenia w bardzo interesujący i pomysłowy sposób, zaciekawiając nimi swoich młodszych kolegów i zachęcając do poszerzenia wiedzy, a jednocześnie pokazując, że  nauka nie musi być nudna.

Na koniec prezentacji uczniowie klas trzecich podziękowali swoim starszym kolegom gromkimi brawami.

Jakub Słoma, klasa 6c

Zdjęcia Beata Kanikowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.