Ten Obcy – recenzja

,,Ten Obcy’’

Powieść Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten Obcy” zrobiła na mnie duże wrażenie. Akcja rozgrywa się we wsi Olszyny. Bohaterami powieści jest czwórka przyjaciół -Julek i Marian będący braćmi oraz Ula i Pestka. Dzieci ,,posiadają’’ małą wyspę, którą znaleźli w czasie wakacji. Pewnego dnia dziewczyny znajdują na niej śpiącego i rannego chłopca. Okazuje się, że ma na imię Zenek. Jest on tajemniczym chłopcem, ale powoli w czasie kolejnych (ciekawych) wydarzeń odkrywa swoje sekrety. Uciekł on z domu od ojca alkoholika, jego matka zmarła gdy był małym dzieckiem. Za wszelka cenę pragnął odszukać wujka Antoniego, mając nadzieję , że ten przygarnie go i obdarzy miłością, której nigdy jeszcze nie doświadczył.
Historia Zenka Wójcika wzrusza i jednocześnie zmusza nas do zastanowienia się nad tak istotnymi wartościami jak: miłość, przyjaźń, zrozumienie, lojalność, zaufanie czy też zdolność niesienia pomocy innym.
Czytając książkę dowiecie się jak dostrzec na swej drodze ciekawych i interesujących ludzi, jak dostrzec w drugim człowieku dobro i sprawić , że zacznie się uśmiechać.
Polecam książkę, ponieważ czyta się ją z dużą przyjemnością. Książka ta nie tylko uczy ale i wzrusza.

Jakub Dydymski kl. 6c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.