Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska ,,Wielki wybuch, czyli K kontra K’’.

Książka Grzegorza Kasdepke i Barbary Kosmowskiej ,,Wielki wybuch, czyli K kontra K’’ to wydana w 2012 roku lektura opowiadająca o problemach współczesnej młodzieży.
Głównymi bohaterami są Ksenia oraz Kryspin. Dziewczyna jest przeciętną nastolatką, która nie zna się na modzie, co często prowadzi do zabawnych sytuacji. W przyszłości chciałaby zostać detektywem. Próba zliżenia się do nowej, jąkającej się uczennicy prowadzi do odrzucenia Kseni przez dotychczasowe przyjaciółki.
Drugi z bohaterów Kryspin ma jedenaście lat. Od pierwszej klasy szkoły cierpliwie znosi mało dowcipne żarty kolegów na swój temat. W ich oczach jest ofermą , nie umie się bowiem bić , nie lubi piłki nożnej, chętnie zaś czyta książki. Bohaterowie mają też rzadko spotykane imiona, co jest kolejnym usprawiedliwieniem poczynań ich kompanów.
Ksenia i Kryspin choć nie znają się osobiście grają w internetową grę ,,Gwiezdni rycerze’’ ,w której są mistrzami. Współpracując podbijają kolejne planety . Korespondują pisząc do siebie maile. Piszą o swoich codziennych sprawach, koloryzując i przedstawiając się jako odważnych, dowcipnych, popularnych, radzących sobie z niejednym problemem nastolatków. W pewnym momencie bohaterowie postanawiają się spotkać. Wydarzenia , które do tego doprowadzą są i zabawne i dramatyczne.
Polecam tę książkę, gdyż przedstawia ona realia życia naszych rówieśników, sprawy, z którymi spotykamy się codziennie. W dodatku czytelnik cały czas nie wie, co to jest Wielki Wybuch i z niecierpliwością czeka na rozwiązanie tej zagadki.

Jakub Dydymski kl. VIc

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.