Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej klas 6

W dniach od 11 do 27 maja uczniowie klas VI wraz z opiekunami: p. Krystyną Sładkowską, Teresą Rybicką, p. Agnieszką Rose Algierską i p. Mirosławem Górnym wybrali się na wycieczkę szkolną do Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Złoty Stok, a w nim Kopalnię Złota. Tam mogli zobaczyć Podziemną Trasę Turystyczną, w skład której wchodzi wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, niesamowite spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Drugiego dnia wycieczka udała się szlakiem na Igliczną z której można było podziwiać piękne widoki górskiej krainy. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Ogród Bajek. Mogli tam nie tylko podziwiać postacie bajkowe – Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych – ale również wypoczywać wśród drzew, krzewów i kwiatów. Trzeciego dnia była wizyta w Jaskini Niedźwiedziej. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie znajduje się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego, na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej. Łączna długość korytarzy jaskini przekracza 2,5 km, przy różnicy wysokości między najwyższym, a najniższym punktem około 60 m. Jest to największa jaskinia Sudetów. Uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni niesamowitych wrażeń wrażeń.

Zdjęcia Mateusz Matuśkiewicz klasa 6c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.