Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2015

1 kwietnia 2015 r. uczniowie przystąpili do sprawdzianu po klasie 6.

Arkusz standardowy z matematyki i j. polskiego zawierał 27 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 41 punktów. Średni wynik naszej szkoły to 30,77 (75%) punktów co w porównaniu do roku ubiegłego daje wynik średnio wyższy o 2,18 pkt.

Dla porównania
średnia w kraju 67%,
w województwie wielkopolskim średnia 65%,
miasto powyżej 100 tys.średnia 71%.
Poznań średnia 71,83

W tym roku szkolnym uczniowie klas szóstych po raz pierwszy przystąpili do końcowego sprawdzianu szóstoklasisty z języka angielskiego. Był to pisemny test z pytaniami w formie zamkniętej, który sprawdzał cztery umiejętności:
➢ rozumienie ze słuchu
➢ znajomość środków językowych
➢ znajomość funkcji językowych
➢ rozumienie tekstów pisanych
Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było zdobyć maksymalnie 40 punktów.
Średni wynik w naszej szkole to 35,6 punktów, czyli 89,2%.
Dla porównania średni wynik w województwie wielkopolskim to 84%, a w kraju 83%. Wynika z tego, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wynik o 6% wyższy od średniej krajowej.

Serdecznie gratulujemy szóstoklasistom życząc dalszej motywacji do nauki i kolejnych sukcesów!