Polskie tany

21 Wrzesień 2015
Audycja Muzyczna
W poniedziałek 21 września odbyła się nasza pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna.
Po przywitaniu, pan prowadzący przestawił nam parę tancerzy: Panią Agatę i Pana Tomka. Wspólnie z nimi wymieniliśmy nasze tańce narodowe, czyli: polonez, mazurek, kujawiak, krakowiak, oberek. Pan Tomek powiedział nam, że ich rozgrzewka przed występami trwa około godziny i jest niezwykle męcząca! Tancerze nie byli więc ubrani w piękne, kolorowe stroje, tylko w dawnej noszoną bieliznę. Pokazali nam kroki popisowe, co bardzo mi się podobało. Następnie bawiliśmy się w ten sposób, że pan Tomek i pani Agata tańczyli jeden z wcześniej omawianych tańców, a my zgadywaliśmy, co to za taniec. W końcu po świetnej zabawie pan Tomek poszedł się przebrać, a pani Agata zakładała po kolei części garderoby i krótko o nich opowiadała. Gdy para była już gotowa, zatańczyli dwa tańce. Pierwszym tańcem był kujawiak. Według mnie był to dość nudny i bardzo spokojny taniec. Natomiast drugim tańcem był oberek. Zupełnie inny niż kujawiak. Cały czas obroty, skoki, podnoszenie… Bardzo piękny i szybki taniec, który strasznie mi się podobał. Na koniec Pani Agata i Pan Tomek opowiedzieli nam o dawnych zabawach dzieci na wsi.
Dzięki audycji dużo się dowiedziałam i mam nadzieję, że te informacje na długo pozostaną w mojej głowie. Nie mogę się doczekać następnej!
Malwina Juchiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.