“Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” Agnieszka Mielech

Bohaterką książek jest dziewczynka o imieniu Emi, uczennica zerówki. Mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Jest jedynaczką, rodzice są bardzo zapracowani , każdy dzień obfituje w wiele zdarzeń. Mimo wielu obowiązków rodzice dbają o córkę. Jednocześnie nie są nadopiekuńczy. Właśnie w tej przestrzeni , którą zostawiają rodzice, kwitnie dziecięca wyobraźnia Emi.
Dziewczynka bardzo szybko nawiązuje relacje z rówieśnikami. Ma już przyjaciółki: Anielę, Biankę, do których wkrótce dołącza też muzykalna Faustyna .Dziewczynki tworzą Tajny Klub Superdziewczyn jako lekarstwo na nudę. Okazuje się, że nuda im nie grozi wobec zagrażającego – jak dzieciom podpowiada fantazja – niebezpieczeństwa ze strony szalonego naukowca Profesora Kaganka. Tajny Klub Superdziewczyn natychmiast podejmuje dochodzenie w tej sprawie, co staje się z kolei początkiem wielu perypetii. Dziewczynkom jednak udaje się sprawę rozwiązać.
Do grupy dziewcząt dołączają również chłopcy: nieśmiały Michaś, który pragnie należeć do Klubu, Lucek – sympatia Emi, Franek – syn Profesora Kaganka, i wreszcie Franek, mały właściciel obnośnej wypożyczalni wideo .
Książka nawiązuje do popularnych pozycji ukazujących codzienność dziecka w otoczeniu szkolnym i rodzinnym – często przepełnioną humorem, ale nie pozbawioną też dylematów, zagadek i problemów, zawsze jednak z pomyślnym zakończeniem.
W swoim klimacie przypomina nam takich bohaterów , jak Pippi Pończoszankę czy Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren oraz Mary Poppins P.L. Travers.
Ze współczesnych propozycji zdaje się, że bliskie są autorce: “Hania Humorek” autorstwa Megan McDonalds czy “Zuźka D. Zołzik” Barbary Park.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.