Moony Witcher „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”

Powieść opowiada o misji dziesięcioletniej Niny obdarzonej alchemicznymi zdolnościami, które odziedziczyła po swoim dziadku Miszy. Dziewczynka ma za zadanie uratować Szósty Księżyc – Xorax przed potężnym czarnoksiężnikiem Karkonem. Po śmierci dziadka przenosi się do weneckiej willi „Espasia” i odkrywa tajemnicze laboratorium swego przodka. Okazuje się, że odkrył on Xorax i starał się zapewnić przetrwanie temu księżycowi.

Nina oraz czwórka jej przyjaciół – Roxy, Flora, Cesco i Dodo wędrują w czasie. Przenoszą się do starożytności, Nina odwiedza Szósty Księżyc, dzieci kilka razy pojedynkują się ze złym hrabią oraz jego sługami – androidami.
Czytając powieść nie sposób się nudzić. Przygoda goni tu przygodę, a bohaterowie stają przed coraz nowymi wyzwaniami. Częste są także zwroty akcji. Autorka tworzy z wyobraźni Szósty Księżyc wraz z jego unikatową florą i fauną. Stosuje też wiele magicznych nazw, które nieraz brzmią bardzo obco.
Ciekawą warstwą utworu są relacje między przyjaciółmi. Ich sylwetki zostały narysowane jedynie zdawkowo, jednak łączy ich wspólny cel i wzajemny szacunek. Ważnym tłem utworu jest pojedynek dobra i zła.
Po jednej stronie stoją dzieci i ich fantazje oraz marzenia, po drugiej diabelski mag Karkon i jego żądza zdobycia władzy nad światem. Zwycięża oczywiście dobro uosabiane przez Ninę.
Wielobarwny świat małej Niny kusi i przyciąga uwagę. Książka ta zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy sagi o Ninie i jej przygodach .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.