Patricia Hermes „Werka Rozterka”

„Werka Rozterka” to pierwsza część serii o przygodach szalonej kilkulatki. Tytułowa Werka jest roztrzepaną, pełną nie zawsze mądrych pomysłów, dziewczynką. Mieszka z czwórką rodzeństwa, tatą pilotem, mamą pracującą w muzeum oraz psem Waflem i fretką Margolą. Rodzeństwem opiekuje się niania Ania. Dzieci bardzo ją lubią , ponieważ notorycznie staje po ich stronie. Denerwuje to natomiast rodziców Werki, którzy nie mogą się do opiekunki przekonać.
Pewnego ranka Werka wpada na szalony pomysł. W tajemnicy przed rodzicami postanawia zabrać ze sobą do szkoły fretkę Margolę. Podczas zabaw w szkole fretka gryzie kolegę Werki w palec , co przysparza dziewczynce mnóstwo kłopotów. Musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Bardzo martwi ją fakt, że mama zastanawia się nad oddaniem zwierzątka do sklepu zoologicznego. Dziewczynka jednak robi wszystko, aby temu zapobiec. Jej sojusznikiem jest oczywiście niania. Jak zakończy się walka o fretkę? Przekonajcie się sami.
Werka jak każde dziecko pakuje się w rozmaite kłopoty. Jednak czy potrafi wyciągnąć wnioski? Po przeczytaniu kolejnych tomów opisujących przygody  dziewczynki , na pewno zadacie sobie pytania: Czy ja jestem odpowiedzialna za swoje zwierzątko?, Czy umiem przyznać się do błędów , które popełniam?, Czy kłamstwo popłaca?.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.