Muzeum Henryka Sienkiewicza w Poznaniu

22 marca klasa 4c udała się na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza. Na początku przywitaliśmy się z przewodnikiem, który miał nas oprowadzać. Następnie przeszliśmy do sali muzealnej w której znajdowały się meble z epoki w której żył Sienkiewicz. W tym miejscu zobaczyliśmy też maskę pośmiertną pisarza. Następnie przeszliśmy do kolejnej sali. Tu uwagę naszą zwrócił złoty medal i dyplom honorowy, który Henryk Sienkiewicz dostał jako laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt swojej twórczości. Bardzo ciekawe było również świadectwo Henryka. Jakież było nasze zdziwienie gdy na ekranie zobaczyliśmy bardzo dużo ocen dostatecznych. Pisarz miał szóstkę tylko z historii i j. polskiego. Na usprawiedliwienie noblisty musimy dodać, że Henryk musiał pracować w czasie nauki, żeby wspomóc rodzinę finansowo. Na koniec ciekawym akcentem było zobaczenie scen z filmów na podstawie książek noblisty. Obejrzeliśmy również gazety, które redagował pan Henryk.To była ciekawa przygoda w czasie.
Tekst: Jagoda Lecińska Julka Przybylska, klasa 4c
Zdjęcia: Rafał Konieczny, klasa 4c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.