Strojne pawie i tańczący lew

Dnia 14 marca 2016 na stołówce SP 69 odbyła się audycja muzyczna o tańcach chińskich. Na początku poznaliśmy chińską legendę o pewnym chińczyku, który zamieszkał u handlarza herbatą. Była to bardzo pouczająca legenda, która miała na celu uświadomienie nam, że sztuka jest dla wszystkich, a nie tylko dla jednej osoby lub wybranej grupy ludzi. Następnie na scenę wyszli aktorzy przebrani za ptaki i odtańczyli piękny taniec.
Potem rozmawialiśmy o kulturze chińskiej i o chińskim murze. Dowiedzieliśmy się, że to jedyna budowla stworzona przez człowieka, którą widać z kosmosu. Następnie na scenę wyszli chętni uczniowie, którzy poznali podstawy kung-fu oraz zapoznali się z podstawowymi krokami tańca z flagami, który w Chinach jest tańcem narodowym.
W następnej chwili poznaliśmy kolejną chińską legendę. Tym razem opowiadała o zwierzętach, które zostały zaproszone na bal do cesarza. Jej morał był taki, że lepiej zatrzymać się i pomóc innym, niż być pierwszym i zostawić wszystkich ,którzy potrzebują naszej pomocy. Byliśmy świadkami kolejnego tańca, jeszcze bardziej zjawiskowego niż poprzedni.
Na scenę wyszli kolejni ochotnicy. Mieli za zadanie podtrzymywać smoka. Smok ten był sprowadzony prosto z imprezy ulicznej w Chinach. Uczniowie wraz z panem prowadzącym przeszli po całe stołówce szkolnej w rytmach chińskiej muzyki nowoczesnej. Wszyscy chcieli dotknąć smoka.
Następnie został przeprowadzony krótki quiz z wiedzy o państwie chińskim. Posiadaliśmy wystarczającą wiedzę by bez problemu odpowiedzieć na wszystkie pytania poprawnie.
W końcowym etapie Na scenę znowu weszli tancerze w przebraniu smoka. I tak oto zakończyła się nasza audycja muzyczna.

Tekst: Katarzyna Kleszcz 6B
zdjęcia: Rafał konieczny i Jan Wachowski – klasa 4c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.