“Nie bójmy się ratować” III miejski konkurs

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły rywalizowali w III miejskim konkursie “Nie bójmy się ratować”, który zorganizowała SP 74 w Poznaniu. Dzielna ekipa sześciu uczniów, wybranych po jednym z każdego poziomu, brała udział w teoretycznym teście wiedzy oraz sprawdzianach praktycznych, gdzie uczniowie m.in. układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, tamowali krwotok z nosa czy unieruchamiali złamaną kończynę. Wykazali się przy tym dużą wiedzą, opanowaniem i umiejętnościami, dzięki którym mogą uratować życie potrzebującej tego osobie, a zawartość apteczki znali jak własną kieszeń! Uczniowie mieli też okazję obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego, przybić sobie piątkę z policjantem Pyrkiem czy spróbować swoich sił w miasteczku rowerowym. Dzieci z klas I-III oraz IV-VI otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie, zostały też nagrodzone symbolicznymi nagrodami, jednak nie ma nic cenniejszego niż wiedza, jak udzielić pierwszej pomocy!

DSCN7274DSCN7278DSCN7263DSCN7266DSCN7259

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocja zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.