Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji

9 maja 2016 roku odbyła się uroczysta Akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 6c i 4c. Występ uczniów poprzedziło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Występujący przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie a drugiej na świecie. Poznaliśmy również jej twórców oraz przypomnieliśmy sobie jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm Występ wzbogacony został prezentacją multimedialną oraz pieśniami patriotycznym w wykonaniu chóru szkolnego

Po zakończeniu występu, publiczność nagodziła młodych aktorów zasłużonymi, gromkimi brawami.

Sekcja fotograficzna: Rafał Konieczny, Mikołaj Kliks oraz Janek Wachowski z klasy 4c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Samorząd Uczniowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.