Pasowanie na czytelnika

Dnia 1 czerwca 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowani na Czytelnika Biblioteki uczniów klas Ia, Ib, Ic.
Gościem spotkania była pani dyrektor Ewa Baranowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.
Część artystyczną przygotowały uczennice klas IVc,Vb,VIb, które zaprezentowały fragmenty utworu Jana Brzechwy pt.„Pchła Szachrajka”.
Uroczystość podsumowała przysięga, która z wielka powagą złożyli młodzi czytelnicy.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.