Rzeczy mówią…

Lekcja muzealna zrealizowana na wystawie Rzeczy mówią. 100 lat zbiorów etnograficznych w Poznaniu, przybliżyła nam rolę i znaczenie przedmiotów – rzeczy zarówno ważnych w życiu ludzi jak i w kolekcji muzeum. Podczas zajęć usłyszeliśmy pytania o emocje jakie świat przedmiotów wywołuje, o czym “opowiadają” przedmioty. Co sprawia, że przedmiot staje się obiektem w kolekcji muzealnej? W części warsztatowej – na podstawie przygotowanych kart pracy – wyszukiwaliśmy na wystawie wskazane eksponaty oraz pdpowiadaliśmy na pytania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.