„Ubierz się w książkę, czyli sleeveface w bibliotece szkolnej”

Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki , czasopisma bądź płyty częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.
Określenie jest trudno przetłumaczyć na język polski, zatem będziemy używać jego angielską wersją- sleeveface.
Termin ten powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przed Johna Rostrona i Carla Morrisa, w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie.
Samo zjawisko powstało wcześniej, zwłaszcza z wykorzystaniem płyt winylowych. Upowszechniło się za sprawą mediów społecznościowych.
Zapraszamy do obejrzenia sleeveface z książką zorganizowanego w naszej szkolnej bibliotece, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, oraz książki ze zbiorów biblioteki .
Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanej okładki zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.

Książki polecają uczniowie:
Jaśmina Kozakiewicz kl. 5b
Ada Rolek kl. 5b
Jakub Kleka kl.5b
Anna Konewka kl.5b
Julia Janiszewska kl.5b
Magdalena Kozłowska kl.5b
Nadia Matuszkiewicz kl. 5b
Julia Kajdan kl. 6b
Nina Lewandowska kl. 6b
Mateusz Koliński kl. 6b
Jakub Lewandowski kl. 6c
Piotr Narajowski kl. 6c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zaczytani. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.