W poniedziałek 7 XI 2016 odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Występ przygotowała klasa 4b i 6c wraz z wychowawcami p. D. Olejnik i B. Pankowską . Na początku odśpiewaniu hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” i wyjściu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna. Opowiadała o walce z zaborcami, o patriotyźmie naszych przodków. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Po  apelu delegacja szkolna udała się na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie naszego Patrona Jarogniewa Drwęskiego. Wraz z naszą szkołą w tym wydarzeniu uczestniczyły poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół.