Jubileusz 60-lecia szkoły

6 grudnia 2016r. obchodziliśmy jubileusz 60- lecia Szkoły Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Gościliśmy dyrektora Wydziału Oświaty Przemysława Foligowskiego, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty Aleksandrę Kuś, dyrektora Wydziału Sportu Miasta Poznania Ewę Bąk, prezesa Wielkopolskiego Związku Judo Czesława Koperskiego. Zaszczycili nas swoją obecnością byli dyrektorzy szkoły: Irena Kowalska oraz Włodzimierz Osiński, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, emerytowani nauczyciele i absolwenci.
Pani dyrektor Ewa Baranowska przywołała najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Sukcesy placówki również podkreślali goście w swoich przemówieniach. Nagrodzono uczniów- laureatów konkursów przeprowadzonych z okazji jubileuszu szkoły.
W kolejnej części uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny ukazujący narodziny szkoły, jej rozwój i osiągnięcia aż do dnia dzisiejszego. Pociąg historyczny zabrał nas w podróż przez 6 dekad jej istnienia. Autorką scenariusza była Kornelia Cichocka, prezentację multimedialną przygotowała Joanna Chrzan, a wystąpili uczniowie klas IIIa, IIIb, IVc, VIa, VIb, VIc. Następnie goście obejrzeli pokaz akrobatyczny w wykonaniu absolwentów naszej szkoły. W sali pamięci mieściła się wystawa eksponatów związanych z historią szkoły, w której goście mogli wrócić pamięcią do minionych lat. Świeczkę na torcie jubileuszowym zdmuchnęli byli dyrektorzy szkoły.
Cała ceremonię prowadzili Sławomir Borejszo wraz z córką Iwoną Szemraj. Na widowni zasiadła natomiast Katarzyna Borejszo jedna z najbardziej utytułowanych absolwentek naszej szkoły, wielokrotna złota medalistka akrobatyki sportowej, prywatnie żona naszego trenera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.