NIEZWYKŁE SPOTKANIA UCZNIÓW

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „PRZEGLĄD GWARY POZNAŃSKIEJ” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 80

5.04. 2017r. uczniowie kl. 5a, 6b, 6c i 6a wzięli udział w Konkursie „Przegląd Gwary Poznańskiej” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu. Do zadań uczestników należało przygotowanie krótkich programów artystycznych (scenek tematycznych) w gwarze poznańskiej. Prezentacje wypadły bardzo dobrze. Uczniowie otrzymali dyplomy, książki i drobne upominki. Mieliśmy też przyjemność oglądać spektakl o powstaniu pyry poznańskiej wystawiony przez uczniów tej szkoły. Wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i zainteresowaniami, a ponadto dobrze się bawiliśmy. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać gwarę i sprawdzić się w zupełnie nowej roli, nie tylko językowej.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Kornelia Cichocka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.