Jedyne takie muzeum!

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie mieści się w średniowiecznym kościółku założonym przez Krzyżaków. W przepięknej scenerii zabytkowego XIII-wiecznego kościoła dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach piśmienniczych, papierniczych i drukarskich. W średniowiecznym skryptorium poznaliśmy historię materiałów piśmienniczych: papirusu i pergaminu oraz samodzielnie uczyliśmy pisać się gęsim piórem. W ramach zajęć praktycznych czerpaliśmy kartki papieru. Interesujące eksponaty z dziedziny drukarstwa umożliwiły nam dokładne poznanie jego historii. Niewątpliwą atrakcją tych zajęć było samodzielne wydrukowanie certyfikatu odbycia warsztatów na XIX-wiecznej prasie drukarskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.